Broccolisoep met geroosterde amandel
Ingrediënten
Bereidingswijze
Fruit op laag vuur de uien ca. 5 minuten in een beetje boter of 1 eetlepel olijfolie.
Rooster ondertussen de amandelen in een pan zonder olie of boter. Leg ze daarna apart.
Kneus de knoflookteentjes en voeg deze als de uien glazig zijn bij de uien.
Bak in een koekenpan of een wok de stronkjes broccoli in de olijfolie totdat ze mooi groen zijn en een beetje zacht geworden zijn. Strooi er naar smaak wat zout er peper over.
Voeg de broccoli bij de uien en de knoflook. Voeg hier water bij tot de broccoli net onder water staat.
Strooi de kruidenbouillon over het water (bouillonblokjes in een andere smaak kan ook, verkruimel die dan boven de pan).
Voeg de geroosterde amandelen toe en breng het geheel aan de kook. Laat het 10 minuten op laag vuur zachtjes doorkoken. Mix tot slot de soep met een keukenmixer tot een enigzins dikke, gladde soep en laat hem even afkoelen.
Voeg naar smaak peper, zout, room of een scheutje olijfolie toe en serveer de soep warm.
Serveersuggesties
Lekker met stokbrood met een beetje olijfolie in de oven grillen en daarna inwrijven met een teentje knoflook.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Laat uw reactie achter