Pasta al forno met tomaat en mozzarella
Ingrediënten
Bereidingswijze
Kook de pasta al dente in ruim kokend water. Afspoelen en laten staan. Als de pasta kookt kun je aan de saus beginnen
Ui en knoflook versnipperen en fruiten in een hapjespan.
Cherrytomaatjes in kleine partjes snijden en samen met de tomato frito, tomatenblokjes in de hapjespan toevoegen. Net niet aan de kook brengen en vuur laag zetten. Room er doorheen roeren en één in stukjes gesneden blaadje basilicum toevoegen. Op smaak brengen met peper en zout.
Ovenschaal invetten met olijfolie. Pasta mengen met de saus en de helft ervan in de ovenschaal scheppen.
Mozzarella in plakken van ca. 1 cm snijden en deze weer in drie stukjes, zodat je smalle reppjes krijgt. De helft verdelen over de pasta.
Andere helft van de pasta als tweede laag in de ovenschotel scheppen.
De overgebleven mozzarella wederom verdelen over de pasta. Op ieder stukje mozzarella stukjes van de gesneden basilicum leggen.
Ovenschotel even laten afkoelen en afgedekt in de koelkast plaatsen.
Voordat de schaal in de oven gaat de geraspte kaas over de pasta verdelen. 30 min in een op 200 graden C. voorveramde oven plaatsen, zodat de pasta goed warm is en er zich een korst vormt van de kaas met bruine randjes.
Serveersuggesties
Prima vooraf te maken dus!
Heerlijk met rucolasalade.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Meer Recepten
Tortellini uit de oven
Met tortellini, tomaat en mozzarella uit Nederland
2 porties - Klaar in 30 minuten - Ovenschotels
Reageer op dit recept - Recept van lucyvader
Gegratineerde aubergines met mozzarella
Met aubergines, tomaten en mozzarella uit Italie
4 porties - Klaar in 1 uur en 15 minuten - Ovenschotels
Reageer op dit recept - Recept van hoefblad
Aubergines uit de oven met mozzarella
Met aubergines, mozzarella en grada pardano uit Griekenland
4 porties - Klaar in 50 minuten - Ovenschotels
Reageer op dit recept - Recept van lekker_koken
Pizza met artisjokken, mozzarella, champignons, paprika, ham, salami en ui
Met artisjokken, paprika en mozzarella uit Nederland
4 porties - Klaar in 20 minuten - Ovenschotels
Reageer op dit recept - Recept van robkats
Mediteraanse gevulde kip en aardappelpartjes uit de oven
Met kip, aardappels en bloemkool uit Nederland
4 porties - Klaar in 35 minuten - Ovenschotels
Reageer op dit recept - Recept van malka
Laat uw reactie achter