Kerrie Kip
Ingrediënten
Bereidingswijze
Leg na aankoop de Madame Jeanette Peper in de vriezer. Bevroren is de peper makkelijk te raspen en verminderd de scherpte aan je vingers.
Ontvel de drumsticks en leg ze in een kom. Pel de knoflooktenen en maak ze klein. Doe ze bij de kip in de kom en doe er een flinke scheut olie en ketjap overheen. Goed door elkaar roeren en zet daarna de kom afgedekt weg in de koelkast, het liefst een aantal uren.
Uien pellen en snipperen,
Pan op het vuur zetten, olie erin verwarmen en de kip rondom dichtschroeien. Uien erbij doen en even lekker meebakken. Daarna vuur lager zetten. Inhoud van het blik kokosmelk erbij doen en daarna nog ongeveer drie blikken water erbij doen tot de kip lekker ruim kan sudderen.
Tomatenpuree erbij doen. Bladselderij fijn maken en toevoegen. Peper erbij raspen, naar smaak. Ik doe er meestal een hele, niet te grote in. Bouillonblokjes toevoegen en van beide kerrie's 2 a 3 eetlepels toevoegen. Dit kun je later naar smaak nog vermeerderen natuurlijk. Nog een flinke scheut ketjap erbij doen en op het laagste gaspitje 1,5 a 2 uur laten sudderen tot de kip botermals is geworden. De volgende dag is het nog lekkerder en je kan de overgebleven kip in kleine stukjes snijden en lekker verwerken in een nasi.
Serveersuggesties
Dit is lekker met rijst, rotipannekoek en een groenten gerecht.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Laat uw reactie achter