Porco preto Assado (Iberico varken)
Ingrediënten
- 650 gram nekstuk (Iberico varken)
- 3 eetlepels olijfolie
- 1 eetlepel rozemarijn
- 1 kilo afkokende aardappelen
- 2 eetlepels crème fraiche
- boter
- zout
- peper
- 30 kleine bospeentjes
- 2 theelepels suiker
- 2 sjalotten
- 2 deciliter runderbouillon
- 5 deciliter zoete rode wijn
- 1 blaadje laurier
- 1 takje rozemarijn
- 5 jeneverbessen
- 2 eetlepels honing
- bruine roux (poeder)
- 100 gram roomboter
- 10 takjes peterselie
Bereidingswijze
Hak de rozemarijn fijn. Strijk het vlees in met olie en rozemarijn. Draai ze daarna in de aluminiumfolie. Leg ze 1 uur weg op kamertemperatuur.
Schil de aardappelen en kook ze gaar met wat zout. Giet ze af en laat ze droog stomen. Maak er dan puree van en breng op smaak met wat boter en crème fraîche. Doe de puree in een spuitzak met een grove spuitmond en leg deze in de warmhoudkast.
Schil 30 kleine worteltjes. Laat een klein beetje groen zittten(kroontje). Kook ze beetgaar in water met 2 theelepels suiker.
Laat ze uitlekken en karameliseer ze.
Smelt de roomboter.
Hak de sjalotten fijn en bak ze op matig vuur goudgeel in de roomboter. Blus af met de bouillon. Voeg dan de wijn toe samen met de laurier, rozemarijn en de jeneverbessen. Kook het geheel in tot de helft. Zeef de saus, monteer met honing en indien nodig licht binden met bruine roux.
Haal het vlees uit de aluminiumfolie en grill het vlees vervolgens, à la minute, rosé in een grillpan. Eventueel afkruiden met zout en peper.
Presentatie:
Maak een spiegeltje saus op een warm bord, leg er het stuk vlees in en spuit er een rozet van de aardappelpuree naast.
Leg er drie gekarameliseerde worteltjes bij. Garneer met een takje peterselie.
Meer Recepten
- Gamba bijt varken4 porties
30 minuten
lekker_koken - Stoofschotel lams-, varken-, rundvlees Pichelsteiner4 porties
1 uur en 15 minuten
tobkok - Karbonade in sinaasappelmarinade4 porties
15 minuten
dekok
Allergenen Informatie
Voor dit porco preto assado (iberico varken) recept heeft MijnReceptenboek.nl uitgebreide allergenen informatie beschikbaar. Heeft u last van een allergie? Bekijk dan de allergeneninformatie.Mijn Recensie
Heb je dit recept al gemaakt? Deel het dan nu met ons! Was het lekker? Heb je nog tips voor de bereiding van dit recept? Deel het met ons en wij maken dit recept samen nog beter.Zelf een recensie plaatsen
- Home
- Recepten
- Hoofdgerechten
- Vlees
- Porco preto assado (iberico varken)