Chocoladetaart
Ingrediënten
Bereidingswijze
Oven voorverwarmen op 150 graden celcius.
Au bain marie de chocolade smelten.
Als chocolade gesmolten is de boter toevoegen.
Als boter gesmolten is de suiker toevoegen.
Pan van het vuur halen en eidooiers door het mengsel roeren.
Beetje bij beetje het zelfrijzend bakmeel er door roeren.
De eiwitten met een snufje zout stijf kloppen.
Vervolgens het chocolademengsel luchtig door het opgeklopte eiwit spatelen.
Het beslag in de (ingevette) springvorm gieten.
Het geheel in de voorverwarmde oven stoppen.
Na zo'n 50 minuten bakken moet het klaar zijn, maar prik er voor de zekerheid met een sateprikker in. Wanneer je die er uit haalt, moet er geen (vloeibaar) beslag aan blijven plakken.
Als het klaar is moet het eerst even afkoelen. Vervolgens kun je de extra chocolade wederom au bain marie smelten en over de taart gieten/smeren.
Serveersuggesties
Eitwitten eerst 1 minuut op lage stand kloppen, dan twee minuten op medium snelheid en verder op maximale snelheid. Dit geeft veel beter schuim. Onze ervaring is dat het meestal wat langer gebakken moet worden!
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Reacties (1)
Laat uw reactie achter