Cake met chocolade en pruimen
Ingrediënten voor Cake met chocolade en pruimen
Bereidingswijze voor Cake met chocolade en pruimen
Vet een tulbandvorm (ca 2,5 liter) of een taartblik (ca. 2,5 liter) in.
Bestuif de vorm met bloem. Klop de boter, de suiker, de vanillesuiker en een snufje zout tot een crème. Klop de eieren er een voor een doorheen en roer de advocaat erdoorheen. Voeg het bakpoeder en het amandelschaafsel toe aan de bloem. Roer het meel portiegewijs door de boter. Doe het beslag in de vorm. Bak de cake ca 1 uur en 15 minuten in de tulbandvorm of 1 uur in de taartvorm in een voorverwarmde oven op 175 graden C. Laat de cake afkoelen.
Breek de chocolade in stukken, verhit de chocolade op een laag vuur en roer de slagrom en het palmvet erdoorheen.
Zet hem ca. 30 minuten in de keolkast totdat hij stroperig is. Wel regelmatig doorroeren. Verdeel de chocolade over de cake en zet hem 3 uur in de koelkast. Laat de pruimen uitlekken en vang het sap op. Roer het aardappelzetmeel door 6 eetlepels sap. Kook de rest van het sap met het steranijs, het kaneelstokje en de sinaasappelschil. Roer het aangemaakte aardappelzetmeel erdoorheen en breng het sap kort aan de kook. Voeg de pruimen eraan toe. Strooi de cacao over de cake. De pruimen kunnen zowel warm als koud bij de cake geserveerd worden.
Allergieinformatie voor Cake met chocolade en pruimen
Hieronder vindt u de allergie informatie voor het recept Cake met chocolade en pruimen. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
Gerelateerde recepten voor Cake met chocolade en pruimen
In onderstaand overzicht vind u recepten die gerelateerd zijn aan Cake met chocolade en pruimen.
- chocolade cakeMet cake, chocola en jamNagerechten - klaar in 30 minuten
- Cake truffelsMet cake, chocolade en roomKoekjes - klaar in 30 minuten
- Koffie trifleMet sterke koffie, sinaasappels en chocolade cakeNagerechten - klaar in 1 uur en 30 minuten
- Versierde cake (gemakkelijk)Met cake, mandarijntjes en slagroomNagerechten - klaar in 10 minuten
- Cassata-taartMet cake, witte chocolade en ricottaTaart en gebak - klaar in 2 uur
- Chocolade kersencakeMet cake, kersen en slagroomTaart en gebak - klaar in 30 minuten
- Chocolade FondueMet chocolade, sinaasappel, peerSpeciale gelegenheden - klaar in 30 minuten
- Choco-rumcakeMet pure chocolade, boter, cakeTaart en gebak - klaar in 2 uur en 30 minuten
- FeesttaartMet chocolade, cake en fruitTaart en gebak - klaar in 2 uur
- Chocolade cake met zachte vullingMet tarwebloem, eieren en chocoladeNagerechten - klaar in 25 minuten
Reacties op Cake met chocolade en pruimen
Reacties op het recept Cake met chocolade en pruimenHeb je zelf een opmerking op dit recept log dan in of
meld je direct aan voor MijnReceptenboek.nl