Chinese rijstcake met rode bonen
Ingrediënten
- 900 gram Ketanrijst meel (glutinous rice flour), te koop bij de toko
- 450 milliliter kokosmelk (uit blik), te koop bij de toko
- 75 gram rode bonen, te koop bij de toko
- 600 gram bruine bloksuiker (te koop bij de toko)
- 500 + 250 milliliter water
Bereidingswijze
De rode bonen wassen en een nacht in water in weken.
De volgende dag kunt u de geweekte rode bonen in een pan met gekookt water doen en 20 a 30 minuten koken. Na 30 minuten gekookt te hebben, pan van het vuur halen, maar de deksel nog 10 minuten op de pan houden, zodat de rode bonen zacht kan worden. Wanneer de rode bonen nog niet zacht genoeg zijn, kunt u de bonen op laag vuur nog even laten doorkoken.
In een steelpannetje 250 milliliter water koken en de bruine bloksuiker indoen. Koken totdat de de suiker geheel in het water is opgelost (op laag vuur, anders brandt de suiker aan).
In een grote kom de ketanrijst doen en het suikerwater (pas op, heet!) erover gieten. Met een spatel snel roeren tot een gladde massa, giet de resterende water (500 ml) er ook bij.
Op het moment dat het meelbeslag geheel glad is geroerd, kan de cocosmelk erbij gedaan worden. Deze moet goed door het beslag geroerd worden.
Wanneer er klonten zijn, dan kan het gehele beslag door een zeef gehaald worden. Hierdoor is er een gladde massa ontstaan. Giet het beslag in een grote (oven)schaal. Giet de rode bonen af en roer de bonen door het beslag.
Doe de (oven)schaal in een grote stoompan en stoom het 60 minuten.
De rijstcake is klaar wanneer je er een satestokje in prikt en het er weer schoon uitkomt.
Na het stomen nog een paar uur af laten koelen.
Serveersuggesties
175 gram ketanrijst meel kan worden vervangen worden door 175 gram Tarwezetmeel (te koop bij de toko). Om de rijstcake wat steviger te maken is rijstmeel zonder eiwitten. (Eventueel kan er ook normaal maiszetmeel worden gebruikt, maar dat ik nog niet uitgeprobeerd).
De rijstcake is na het maken nog erg hard, en wordt na verloop van tijd steeds harder. De cake kan zo in plakjes worden gegeten worden of in plakjes in een koekenpan met wat olie gebakken worden. Wanneer de rijstcake heel erg hard is geworden, kan ie weer zachtgestoomd worden of in een koekenpan met wat olie gebakken worden. Deze wordt dan gelijk weer zacht.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Laat uw reactie achter