Krokante knoflookkippenvleugels
Ingrediënten
- een pond ongemarineerde kippenvleugels
- 2 flinke tenen knoflook, geperst
- 1 theelepel cayennepepeper (of meer)
- 1 theelepel maggi (uit fles)
- zout naar smaak
- takje rozemarijn (om in de olie mee te bakken)
- 4 flinke eetlepels rijstemeel
- 1 eetlepel bloem of maizena
- water om een beslagje te maken
- zonnebloemolie om te frituren
Bereidingswijze
De kippenvleugels zonodig in 2 delen snijden (precies bij het gewrichtje doorsnijden), vervolgens kruiden met de geperste knoflookjes, cayennepoeder, maggi en zout. Door omscheppen of kneedbewegingen met de hand de kruiden goed in de kippenvleugels brengen en even laten rusten.
Intussen een homogeen beslagje maken van de bloem en het rijstemeel, wat zout en het water.
Het beslag mag niet te dun en niet te dik zijn en moet als het ware aan de kippenkluifjes kunnen bekleven. Het beslag kan nu bij de kippenkluifjes worden overgedaan en vervolgens nog eens door omscheppen het beslag met de kippenvleugels vermengen. Nu de pan met ruime olie en een klein takje rozemarijn op het vuur goed heet laten worden en een 1 kluifje frituren als proef. De kluifjes lichtbruin frituren op niet al te hoog vuur (het takje rozemarijn kan na het eerste baksel eruit). De kippenkluifjes moeten goed gaar zijn tot op het bot. Bij het frituren is het handig om een spatdeksel te gebruiken. De eerste kippenvleugel op smaak proeven en indien nodig de rest van de te frituren kippenvleugels bijkruiden.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Laat uw reactie achter