Crème caramel
Ingrediënten
Bereidingswijze
Smelt al roerende met een houten lepel, in een pan met een dikke bodem 115 gram suiker met het citroensap en 2 eetlepels water tot het vocht verdampt en de suiker lichtbruin begint te kleuren. Verdun deze caramel van het vuur af met 1 eetlepel heet water. Verdeel de caramel over 6 vuurvaste souffléschaaltjes van ca. 2,5 deciliter en laat het afkoelen.
Snijd intussen het vanillstokje in de lengte open. Breng deze in de melk op een matig vuur langzaam aan de kook. Draai het vuur uit en laat de melk met het deksel op de pan ca. 20 minuten staan. Klop 2 eieren en 4 eidooiers en 110 gram suiker tot een crème. Haal het vanillestokje uit de melk, giet de nog warme melk, al roerend, langzaam bij de crème. Giet dit op de caramel.
Zet de schaaltjes in een wijde ovenschaal of een hoge braadslede. Giet hierin zoveel kokendwater tot ca. 1 cm onder de rand van de schaaltjes. Bedek de schaaltjes met bakfolie. Zet de schaal in het midden van een voorverwarmde oven op 175 graden C. Laat de crème in 50 minuten stevig en gaar worden. Een erin gestoken satéprikker moet er droog uitkomen.
Neem de schaaltjes uit het water en laat de crème goed afkoelen. Stort de crème caramel op de bordjes, zodat de caramel over de puddinkjes loopt.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Laat uw reactie achter