Mosselen op de wijze van de visservrouw
Ingrediënten
Bereidingswijze
Snijd bleekselderij, een ui en de prei in grove stukken en de wortel in dunne plakken.
Doe deze groenten met peterseliestengels, laurier en wat peper en zout in een (mossel)pan. Giet hierover 2 glazen wijn en een beetje water. Laat dit geheel 10 minuten in de gesloten pan koken.
Snijd 1 ui en 1 geschilde paprika in kleine blokjes.
Met wat boter in een steel pannetje de uien en paprika fruiten en daaraan de bloem alroerend toe te voegen. Maak de roux gaar in ± halve minuut en laat afkoelen.
Maak mosselen schoon en kook deze samen met de groenten/wijn-bouillon 10 minuten. Giet de mosselen af en vang het kookvocht op. Verwijder de lege helft van de mossel.
Leg de gevulde helften op een grote platte schaal.
Vis de plakken wortel uit de groenten en snijd deze in kleine blokjes.
Voeg aan de koude roux de gesneden blokjes wortel toe en het warme kookvocht van de mosselen.
Maak hiervan een saus en voeg een beetje saffraan toe. Op smaak maken met peper, zout en eventueel wat paprikapoeder en citroensap. Strooi wat gehakte peterselie door de saus en schep de saus over de mosselen.
Zet het geheel enkele minuten onder de hete grill.
Serveren met stokbrood of ciabatta en droge witte wijn.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Laat uw reactie achter