Gepocheerde zalm recept

Gepocheerde zalm

Gepocheerde zalm

Ingrediënten voor Gepocheerde zalm


Bereidingswijze voor Gepocheerde zalm

Verdeel de zalm in porties van 130 gram. Kook ze samen met wat citroensap en een kruidentuiltje gaar in water. Kruid met peper en zout. Kook zachtjes gaar.
De basis van de saus is geklaarde boter. Smelt de boter en laat ze even borrelen. Laat even staan zodat de vaste stoffen bezinken. Giet alleen de heldere boter af. Klop de eigelen op, samen met het sap van 1 citroen. Doe er een mespuntje cayennepeper en een weinig water bij. Zet het mengsel op een zacht vuurtje en controleer de dikte al kloppend. Het mengsel mag niet koken. Als het kookpunt nadert, kan je er de room aan toevoegen. Giet de geklaarde boter erbij en klop langzaam in dezelfde richting. Controleer de smaak, kruid eventueel bij met zout en cayennepeper. Als garnituur kan je een half maantje van gebakken bladerdeeg nemen.

Allergieinformatie voor Gepocheerde zalm

Hieronder vindt u de allergie informatie voor het recept Gepocheerde zalm. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend.

Gerelateerde recepten voor Gepocheerde zalm

In onderstaand overzicht vind u recepten die gerelateerd zijn aan Gepocheerde zalm.

Reacties op Gepocheerde zalm

  • Reacties op het recept Gepocheerde zalmHeb je zelf een opmerking op dit recept log dan in of meld je direct aan voor MijnReceptenboek.nl
recepten ingrediënten specials menu's E Nummers forums
Gebruikersnaam / email
Paswoord
Meedoen - paswoord kwijt?
Copyright © 2005/2010 MijnReceptenboek.nl
Alle rechten voorbehouden