Pide (Turks brood)
Ingrediënten
Bereidingswijze
Doe het lauwe water in een grote kom en voeg de suiker en de gist toe. Laat 2-3 minuten rusten tot er blaasjes verschijnen.
Voeg de olie, het zout en 1/4 van de bloem toe en kneed het deeg goed met je handen tot alle bloem is opgenomen. Kneed nog 5 minuten, dek de kom af en laat 30 minuten op een warme plek rijzen, of tot het deeg in volume is verdubbeld.
Verwarm de oven voor op 230 graden C. Leg het deeg op een bebloemd oppervlak. Verdeel het in 3 porties. Rol elke portie uit tot een ovaal. Voeg geen bloem meer toe aan het deeg, het moet zacht blijven. Maak met uw vinger diepe putjes in de oppervlakte van het deeg. Laat het deeg liggen, bedek het met een handdoek en laat nog 15 minuten rijzen. Leg de broden op de bakplaat in de oven en laat ze heet worden.
Haal de broden uit de oven, maak ze eventueel los als ze plakken en rek het deeg uit tot 25-28 cm. Leg de broden opnieuw op de hete plaat in de oven. Laat de oven niet te lang open staan, anders daalt de temperatuur van de oven te veel. Laat nog 8-10 minuten bakken, tot het brood bovenaan bruin is en gaar.
Op de volgende pagina vindt u de allergie informatie voor dit recept. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend, u dient zelf alsnog goed op te letten dat de te verwerken producten vrij zijn voor de voor u geldende allergenen. Onze allergieinformatie is verbeterd en verrijkt,
klik hier voor de geavanceerde allergieinformatie.
Reacties (4)
-
Ik vind het inderdaad onlogisch dat je er er zoveel bloem bij moet doen terwijl je er 3/4 van over houd. Trouwens was hij wel lekker.
Boeoek gaf dit recept 4 sterren
-
4 porties, uit 3 broden, en dan met 1/4 van de hoeveelheid bloem. Onlogisch, dus onzin!
Hunter gaf dit recept 1 sterren
-
Mijn vraag is het zelfde als hierboven. Graag meer uitleg.
Bezoeker gaf dit recept 5 sterren
-
Ik vraag mij af waar ik die andere 3/4 bloem in verbruiken moet. U geeft op dat we om te beginnen 1/4 bloem moeten gebruiken. Maar waar is die overige 3/4 in verwerkt? En hoe lang moet ik de broden bij de eerste ovenplaatsing heet laten worden? Naar mijn gevoel is de uitleg niet helemaal compleet. Graag meer uitleg.
Laat uw reactie achter